Máte 3D objekt k tisku? Výborně. Vyexportujte ho do formátu stl či step. Při generování si  prosím nastavte vhodnou velikost detailování (velmi hrubá síť stl jde na výtisku vidět). Výkres k modelům vytvýřet nemusíte, ale uveďte alespoň orientační rozměry pro odhalení případné chyby během exportu. Soubory do 10 MB můžete zasílat přímo, pro objemnější modely použijte některé z online úložišť.

Kontaktujte nás přímo zasláním emailu na adresu info@3dtisklbc.cz nebo vyplňte formulář v sekci chci tisknout. Níže naleznete pár rad, podle kterých se rozhodnout. Nejprve je nutno zvolit materiál.

PLA

Vhodné pro tisk detailnějších objektů. Tiskne se poměrně snadno, dovoluje volit výšku vrstev od 0,1 mm a díky malé smrštivosti můžete tisknout i poměrně velké objekty. Jedná se o materiál na bázi kukuřičných či bramborových škrobů, který lze biologicky odbourat. Výtisk je poměrně tvrdý a méně pružný. Nevýhodou může být poměrně malá teplotní odolnost (měkne od cca 55°C).

PETG

Umožňuje tisknout rozměrné výtisky, téměř stejně jako PLA. Materiál nemá moc rád nízkou výšku vrstvy (vhodné od 0,2 mm) a u složitějších tvarů má tendenci k vláknění (drobné pavučinky na výtisku, které lze snadno odstranit). Výtisky budou oproti PLA pružnější a pevnější. Výhodou je větší chemická odolnost a také teplotní použití do 70°C.

Hlavní podíl na době tisku a tím pádem i na ceně má výška vrstvy. Nižší výška vrstvy = detailnější výtisk = delší doba tisku = vyšší cena. Záleží především na Vás a na použití výtisku. Pokud si nevíte rady, rádi Vám poradíme a doporučíme vhodné řešení. Další možností je volit variabilní výšku vrstvy, čímž dosáhnete vyšších detailů pouze tam, kde potřebujete. Standardně volíme 0,2 mm.

Vyplňte prosím zprávu pro příjemce. Nezapoměňte uvést počet kusů a termín vyhotovení. Zvolit si můžete taktéž barvu výtisku. Standardně máme skladem černou, bílou a transparentní barvu. Není problém se dohodnout na dalších odstínech, jen musíte počítat s delšími termíny. Pokud víte co chcete, můžete si určit počet perimetrů i množství výplně (standard 2 perimetry, 15% výplň). Dále připište způsob dopravy (poštou, osobní odběr v ranních či večerních hodinách, či dovoz po Liberci ve stejné době) a odešlete Vaši poptávku.

Počkejte na naši nabídku (obvykle do několika hodin či do druhého dne). Pokud budete s nabídkou spokojeni, pošlete objednávku, kterou Vám obratem potvrdíme.
Vyčkejte prosím na vyhotovení výtisku (v závislosti na velikosti a počtu kusů, obvykle do druhého dne). Proveďte bezhotovostní platbu na náš účet 1690088015/3030 (u nových klientů vyžadována platba předem nebo na dobírku). Výtisk Vám bude dovezen nebo poslán.